Služby 

Bachovy esence

Zjistit více

Keřové esence

Zjistit více

Čakrové esence

Zjistit více

Bachova květová terapie zharmonizuje, vyrovnává, emočně naladí

Jak Bachovy esence fungují?

Jsou extrahované z květů rozličných rostlin. Podle doktora Bacha právě energie či vibrace konkrétních rostlin působí na naše emoce a jsou dobrým pomocníkem při jejich zpracování. Pomáhají harmonizovat, najít jednotu mezi tělem a duchem a podporují také přirozenou obranyschopnost našeho organismu.

Nesoustředí se na léčení symptomů či nemoci jako takové, pídí se místo toho po její příčině. Nemoci podle doktora Bacha provázejí neharmonické stavy mysli, jejichž podoba se člověk od člověka liší. Právě negativní duševní stavy nahlíží Bachova terapie jako možné prvotní příčiny fyzických nemocí. Bachovy esence tak harmonizují naše emoce, stav naší mysli. Tím nás stabilizují, zklidňují, uvolňují napětí, stres, strachy, úzkosti, zabraňují šoku, mírní paniku, traumata, hysterii, zkrátka všechny možné neadekvátní reakce způsobené ať již vnějšími či vnitřními vlivy.

Bachova terapie zahrnuje celkem 38 květových esencí podporujících v různých emočních propadech tyto ostatní esence se míchají ,,NA MÍRU“ každému z nás dle potřeby. Bachova metoda má základní pravidla, ale každý kdo míchá lahvičku, má svůj postup, i když v esencích by byla shoda.

A proto vám představuji svůj způsob míchání esencí.

 

Co od vás potřebuji?

Popis s čím vám mohu já a 🌸Bachovy esence🌸pomoci, v čem vás podpořit?
Vaše celé jméno a datum narození.
V případě schůzky místo a čas 1,5-2hod kde si povídáme.

Jak vybírám esence do lahvičky?

 • 2 esence vyberete vy dle fotky karet, jeden květ co se vám líbí nejvíce, jeden co nejméně.
 • 2 esence vyberu dle karetního výběru, kdy vysvětlím, co je příčinou vašich nesnází se kterými se na mě obracíte. Popřípadě se dotazuji jaké 2 esence vám pomohou co nejlépe v danou chvíli.
 • 3 esence vyberu dle naší komunikace

Co dostanete ode mne?

Na email odpovídám do 2-5dnů.
V emailu zpět rozepíši, jaké esence vybírám a proč. Jejich podrobný popis s vysvětlením v jakých situacích vám esence pomohou. Odpovídám na vaše dotazy. Po odsouhlasení míchám lahvičku a odesílám zásilkovnou, případně domlouváme osobní předání.
Osobní schůzka vybíráme esence rovnou, míchám lahvičku ,,NA MÍRU“, kterou si odnášíte.

Jak se esence ,,NA MÍRU” užívají?

4x denně 4 kapky; užívání je v případě potřeby možné i navýšit podle vlastní potřeby až na 6x denně, předávkování není možné. Kapat přímo do úst, pozor na kontakt kapátka se rty, zuby nebo jazykem.

Krizové esence

Takzvané „krizovky“ (rescue remedy) jsou nejznámější a nejpoužívanější směsovou esencí a hodí se ji mít po ruce, v kabelce nebo tašce pro nenadálé případy nouze. Směs pomůže uklidnit a harmonizovat vypjaté emoční stavy u lidí i zvířat. Pomáhají vyrovnávat naše emocionální stavy a ulevit od mnoha každodenních starostí.

Jak směs květových esencí užívat?

4 kapky na jazyk
Případně můžete esence nakapat do skleničky s vodou a pomalu upíjet.
Dávku užívejte dle potřeby ve chvíle krize 4kapky po 5-10minutách do odeznění
Pro celkové emoční ladění 4x denně 4kapky do využívání lahvičky

Pro koho jsou Bachovy esence vhodné?

Směs je bez lepku i bez cukru a vhodná je tak i pro celiaky, diabetiky a samozřejmě i vegany.
Užívání květových esencí je zcela bezpečné. Není možné se jimi předávkovat, nevyvolávají žádnou závislost, nežádoucí účinky ani alergie.
Kombinovat je můžete se všemi dalšími způsoby léčení.
Alkoholu je v jednotlivých směsích pouze stopové množství. Bez obav je tedy lze podávat dospělým, těhotným ženám, dětem i zvířatům.

Co získáte v ceně?

V hodnotě 770,- Kč získáte celkem 7 esencí v jedné 30ml lahvičce včetně veškeré e-mailové komunikace (před i během užívání).
V případě osobního setkání je konzultace + 200,- Kč

Dopravné a balné účtuji zvlášť  (80 – 120,- Kč)

Keřové esence

Esence z květů působí na každého z nás jinak. 

Někdy je to ke spokojenosti a lehkosti žití, spojit se takto s květem rostlin. Někdy zkouška za zkouškou a léčení potlačených emocí, bloků, nefunkčních vzorců chování. Vše záleží na tom, jak máme v sobě uklizeno, co si máme esencí poléčit nebo co pochopit. Esence ukazují cesty, jak můžeme žít více v lásce a souladu v tématech, které řeší. Každému tak, jak potřebuje, aby se tou cestou vydal…

Jejich působení nám umožňuje vhodně reagovat za všech okolností, protože pomáhají, aby energie proudila v našich tělech bez odporu a překážek.

Keřové esence a jejich témata nám pomáhají ochutnat energii toho, co každé z nich znamená. Učí nás změnit naše nastavení, které nám brání v žití ROVNOVÁHY, SVĚTLA, TVOŘIVOSTI, JEDNOTĚ, DŮVĚŘE, HOJNOSTI, NASLOUCHÁNÍ.

Rovnováha – Líska obecná

K souladu a spokojenosti tvoření je potřebné mít mužskou a ženskou energii v rovnováze. Pokud se z nějakého důvodu děje, že žijeme více mužský nebo ženský princip, vrací nás esence z Lísky obecné do středu, do rovnováhy. Vykročení z rovnováhy není tragédie, ale jen příležitost naladit se na novou, správnou – a tady právě může esence skvěle pomáhat.

Světlo – Zlatnice prostřední

Tato esence pomáhá objevit světlo, které je v každém z nás ukryto. Keř Zlatice prostřední ve mne vzbudil pocit rozsvícení, pocit prohřátí zevnitř, pocit radosti a spokojenosti s tím, co je tak, jak je – v pořádku. Jen se rozsviť a jdi, vše se bude dít tak, jak má. Světelná důvěra, víra, jarní síla květů žlutě prozářených. Rozdávej světlo, já ti pomohu…. Takto volají ty krásné žluté květy.

Tvůrce – Magnólia

Užíváním esence Magnolie můžeme prožívat zkoušky a čištění všeho, co nám brání být TVŮRCEM svého života. Nazvala jsem Magnolii květem života. Každý okvětní lístek představuje určitou oblast našeho života a je na nás, jak o něho pečujeme, jak tvoříme. Postavme se do středu květu a vytvářejme jeden okvětní lístek za druhým – vztahy, harmonii, zdraví, naplnění, tělo, kariéra…

Jednota – Šeřík obecný

Esence Šeříku obecného nám pomáhá přijmout v sobě všechny naše aspekty, všechny stránky našeho bytí. Přijmout v sobě milé, ale zároveň i stinné stránky sebe sama, jsem anděl, ale i ďábel. Všichni v sobě máme obě polarity, pokud jednu z nich popíráme, jedná se o žití v dualitě, přijetí je jednota. Mnohdy ze strachu co by si o nás druzí pomysleli, skrýváme nějaké své části. Je osvobozující si všechny přiznat, přijmout. Nežijeme pod kontrolou, ale svobodně.

Důvěra – Růže keřová

Důvěřuješ si? Důvěřuješ ostatním? Když důvěřuješ, nemusíš kontrolovat. Tato esence dá ochutnat jaké je žít život v důvěře k sobě, partnerovi, ostatním lidem, ve vedení vyššího já, v chod života, v tvoření… Napomáhá skrz zkoušky pocítit, jaké je žití v důvěře, pocítit klid, že vše se děje tak, jak má.

Naslouchání – Svlačec rolní

Poslouchej skrz své srdce, nenaslouchej skrz svou mysl. To je vzkazem Svlačce rolního. Tato esence pomáhá zachytit důležité z našeho nitra, důležité, co nám může být sdělováno skrz vnější okolnosti či osoby. Energie květů svlačce nás ladí, podporují v naslouchání kroků, kterými se máme vydat dále. Vydat se tou naší cestou.

Hojnost – Slunečnice drobnokvětá

Neznamená to, že začnete užívat esenci a budete bohatí, ale pomáhá najít a rozpustit, kde si v hojnosti bráníme, ukáže na místa, kde máme udělat změnu v nastavení postojů k žití, v hojnosti. Pomáhá uvědomit si například strach z nedostatku, nastavení typu – já si nemohu užívat hojnost… Tyto programy nás drží ve starém nastavení. Skrz esenci můžeme pocítit energii hojnosti a zvolit si další cesty, jak se v ní udržet.

Co získáte v ceně?

V hodnotě 555,- Kč získáte jednu 50ml lahvičku keřových esencí včetně veškeré e-mailové komunikace (před i během užívání).
V případě osobního setkání je konzultace + 200,- Kč

Dopravné a balné účtuji zvlášť  (80 – 120,- Kč)

Čakrové esence

Máte pocit, že potřebujete koktejl všech Bachových esencí nebo byste uvítali denně užívat podle potřeby jiné esence? Pro tuto možnost jsem pro sebe zkoušela systém čakrových esencí dle knihy Philip Salmon a Anna Jeoffroy. Za mne se skvěle osvědčilo. V 7 lahvičkách je všech 38 esencí rozdělených tak, aby ladily energetická místa (čakry) na těle.

Tyto místa mohou být z různých důvodu zvětšená, zmenšená, či vychýlená. Při nespokojenosti se náš stav může nazvat, nejsme ve svém středu nebo v rovnováze. Pokud jsme v rovnováze energie skrz nás proudí, tím žijeme spokojeně, nebrání nám v cestě žádné bloky. Denním fungováním, potkáváním ostatních nám opět bloky vznikají, čakry přestanou fungovat správně a ovládají nás zablokované emoce.

Jak si vybrat, kterou čakru právě potřebuji vyrovnat?

 1. Vybírám intuitivně lahvičku, s dotazem. Jaká čakra potřebuje nyní podporu Bachových esencí?
  2. Zde otázky, které vás navedou jakou směs vybrat.
  3. Vybírám dle nepříjemného tlaku či bolesti na těle v místě čaker.

Jak užívat?

 1. Kdykoliv jdu kolem lahviček a nějaká zavolá, nakapu 4 kapky.
 2. Vyberu jednu lahvičku ráno a kapu 4x – 6x denně 4 kapky.
 3. Při tlaku či bolesti namažu na oblast bolení a nakapu 4 kapky, mohou být i 2 různé lahvičky.

Co získáte v ceně?

V hodnotě 330,- Kč získáte jednu 30ml lahvičku čakrové esence anebo kompletní sadu sedmi čakrových esencí za 2100,- Kč. Ceny jsou včetně veškeré e-mailové komunikace (před i během užívání).
V případě osobního setkání je konzultace + 200,- Kč

Dopravné a balné účtuji zvlášť  (80 – 120,- Kč)

7. Čakra

Spojení s naším vyšším já, spojení s vědomím sama sebe, s láskou k sobě, na všech úrovních mysli, těla, duchu. Nerovnováha v této čakře se může projevovat ztrátou vůle žít až depresivním stavem. Nachází se nad hlavou.

Směs obsahuje esence, které pracují s tématem OSAMĚLOSTI, ODDĚLENÍ
ŽEBRATKA BAHENNÍ
Dáváte přednost samotě? Neradi komunikujete? Neradi zatěžujete druhé svými problémy?
NETÝKAVKA ŽLÁZNATÁ
Reagujete rychle, prudce? Jste nedočkavý, netrpělivý?  Jste nervózní a popudlivý? Máte nedostatek času?
VŘES OBECNÝ
Vyhledáváte kontakt s ostatními? Máte potřebu mluvit o svých problémech a řešit je z mnoha stran?

6. Čakra

Pojení se svou intuicí, se svým vnitřním vedením, svou vizí, svým naplněním. Nerovnováha v této čakře se projevuje potřebou starat se o druhé, protože naše vlastní cesta nám přijde složitá a těžká. Nachází se v oblasti čela.
Fyzický projev – bolest hlavy, oční nemoci, migréna, záněty horních cest dýchacích a dutin, výtok z nosu

Směs obsahuje esence, které pracují s tématem PŘEHNANÉ PÉČE O OSTATNÍ:
ČEKANKA OBECNÁ
Máte potřebu, často kontrolovat své blízké, až je manipulovat? Máte potřebu mít své blízké stále u sebe?
SPORÝŠ LÉKAŘSKÝ
Chcete vést a jít příkladem i přes vaše síly? Nejde vám přijmout názor druhých? Jste přespříliš cílevědomí?
BUK LESNÍ
Jste kritičtí až netolerantní? Všichni vás štvou a dělají vše ve vašich očích špatně? Máte negativní pohled na svět?
VINNÁ RÉVA
Něco vás žene být dominantní a ctižádostivý? Potřeba velet a vést? Když nejde po dobrém, jednáte po zlém?
VODA Z LÉČIVÝCH PRAMENŮ
Nejste flexibilní? Kladete na sebe velké požadavky? Pohybujete se rádi v zajetých kolejích?

5. Čakra

Krční spojuje naší mysl s našimi pocity. Nerovnováha v této čakře se projevuje nedorozuměním mezi hlavou a tělem, oddělením se od života tady a teď, tím ztrácíme náš plán, naši vizi žijeme v minulosti, budoucnosti.
Fyzický projev – bolesti v krku, porucha štítné žlázy, potíže v uších, v horní trávicí soustavě, zuby, afty, astma

Směs obsahuje esence, které pracují s tématem – NEDOSTATKU ZÁJMU O PŘÍTOMNOST:
BÍLÁ LESNÍ RÉVA
Nemáte zájem o to co se děje ve vašem životě? Unikáte do svých snů? Těšíte se na svou budoucnost?
ZIMOLEZ KOZÍ LIST
Vzpomínáte na dřívější časy? Ovládá vás nostalgie? Žijete myšlenkami v minulosti?
OLIVOVNÍK EVROPSKÝ
Jste vyčerpaní? Trpíte únavou po psychickém vypětí? Máte nedostatek sil po těžké nemoci či fyzické práci?
PLANNÁ RŮŽE
Máte pocit, že nemá cenu nic měnit? Jste apatičtí? Rezignovali jste na svůj život? Všichni to tak žijí tak vy také?
BÍLÝ KAŠTAN
Trápí vás stále dokola stejné myšlenky? Nemůžete zastavit ten kolotoč ve své mysli? Přehráváte si, co jste měli říci?
HOŘČICE ROLNÍ
Vnímáte smutek? Propadáte melancholii? Přepadá vás deprese bez zjevného důvodu?
POUPĚ JÍROVCE
Nejste schopní se poučit z chyb? Nedokážete si zapamatovat učivo?

4.Čakra

Srdeční se spojuje s láskou a soucítěním, miluj sám sebe se vším všudy. Nerovnováha se projevuje nedostatkem důvěry ve vlastní touhy, sny, přání. Projevuje se jako pochybování o sobě, podezíravosti, zlosti.
Fyzický projev – imunitní nemoci, srdce, alergie, rakovina

Směs obsahuje esence, které pracují s tématem – PŘECITLIVĚLOST VŮČI VLIVŮM A MYŠLENKÁM
ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ
Smíchem zakrýváte svůj smutek či problémy? Nemáte důvěru k druhým, abyste jim svěřili své trápení?
ZEMĚŽLUČ LÉKAŘSKÁ
Neumíte si říci o pomoc? Pomáháte druhým se vším, co ve vašich očích potřebují? Neumíte říkat NE?
OŘEŠÁK VLAŠSKÝ
Nejste si jistý ve změně, která vás čeká? Máte obavu změnu udělat? Máte obavu skočit ať se změna děje sama?
CESMÍNA OSTROLISTÁ
Trápí vás pocity žárlivosti, závisti? Cloumá s vámi vztek a zloba? Chybí vám pocit vděčnosti?

3. Čakra

Nalézá se nad žaludkem, představuje naše centrum síly. Její nerovnováha způsobuje, že nejsme schopni vidět svou správnou cestu nebo v ní ani nedůvěřujeme, tím se stáváme apatickými, nerozhodnými, což vede ke strachu.
Fyzický projev – nemoci slinivky, jater, žlučníku, tenkého střeva, sleziny, cukrovka, vředy, kýla, reflux

Směs obsahuje esence, které pracují s tématem – NEJISTOTY
ROŽEC
Nevěříte ve svůj pocit, svou intuici? Dotazujete se dokola ostatních na jejich názor?
CHMEREK ROČNÍ
Trpíte nerozhodností? Nežijete ve svém středu? Máte pochybnosti o vlastním úsudku?
HOŘEC NAHOŘKLÝ
Po nezdárném zážitku ztrácíte odvahu? Jste nedůvěřivý k sobě, ostatním, či k různým situacím?
HLODAŠ EVROPSKÝ
Přepadá vás pocit beznaděje? Nevěříte ve své uzdravení, ve zlepšení situace v jakékoliv životní oblasti?
HABR OBECNÝ
Trápí vás mentální (myšlenková) únava? Ráno se vám nechce z postele a později se rozhýbáte? Chybí vám potěšení?
SVEŘEP VĚTEVNATÝ
Nenacházíte své životní poslání? Stojíte na rozcestí ve svém životě a nevíte kam se vydat? 

3. Čakra

Nalézá se nad žaludkem, představuje naše centrum síly. Její nerovnováha způsobuje, že nejsme schopni vidět svou správnou cestu nebo v ní ani nedůvěřujeme, tím se stáváme apatickými, nerozhodnými, což vede ke strachu.
Fyzický projev – nemoci slinivky, jater, žlučníku, tenkého střeva, sleziny, cukrovka, vředy, kýla, reflux

Směs obsahuje esence, které pracují s tématem – NEJISTOTY
ROŽEC
Nevěříte ve svůj pocit, svou intuici? Dotazujete se dokola ostatních na jejich názor?
CHMEREK ROČNÍ
Trpíte nerozhodností? Nežijete ve svém středu? Máte pochybnosti o vlastním úsudku?
HOŘEC NAHOŘKLÝ
Po nezdárném zážitku ztrácíte odvahu? Jste nedůvěřivý k sobě, ostatním, či k různým situacím?
HLODAŠ EVROPSKÝ
Přepadá vás pocit beznaděje? Nevěříte ve své uzdravení, ve zlepšení situace v jakékoliv životní oblasti?
HABR OBECNÝ
Trápí vás mentální (myšlenková) únava? Ráno se vám nechce z postele a později se rozhýbáte? Chybí vám potěšení?
SVEŘEP VĚTEVNATÝ
Nenacházíte své životní poslání? Stojíte na rozcestí ve svém životě a nevíte kam se vydat? 

2. Čakra

Nachází se v místě pod pupíkem. Její téma je sebeúcta, nalézt místo své tvořivé síly a našeho růstu. Nerovnováha v křížové čakře se projevuje pocity nejsem dost dobrá(ý) a brání nám ve vývoji naší vlastní podstaty.
Fyzický projev – nemoci vaječníků, poruchy menstruačního cyklu, nemoci varlat, prostaty, dráždivý tračník

Směs obsahuje esence, které pracují s tématem – STRACHU
DEVÁTERNÍK PENÍZKOVÝ
Trpíte pocitem strachu až panických ataků?  Přepadají vás pocity bezmoci a strach z nebezpečí?
KEJKLÍŘKA SKVRNITÁ
Zažíváte strachy z nemoci, psů, zkoušek, mluvení na veřejnosti, strachy ze známých důvodů, věcí?
SLÍVA TŘEŠŇOVÁ
Nacházíte se ve stavu zoufalství? Máte obavy ze ztráty sebekontroly? Pocity jako před výbuchem emocí?
TOPOL OSIKA
Jste nervózní a nevíte důvod? Máte uvnitř sebe nevysvětlitelné obavy? Trápí vás nejistota, nevíte, co vás čeká?
ČERVENÝ KAŠTAN
Strach a obavy o vaše blízké? Staráte se přehnaně o své blízké z důvodu obavy, aby se jim nic nestalo?

1.Čakra

Je umístěna v oblasti křížové kosti. Pokud toto energetické místo je v rovnováze jsme uzemnění, stabilní, prožíváme sebeuvědomění a jistotu žít na zemi. Jsme tu, abychom propojili fyzický a materiální život. Když nám v tom něco brání, zažíváme sklíčenost a zoufalství. Nerovnováha se projevuje nacházením jistot v materiálním světě.
Fyzický projev – nemoci močových cest, tlustého střeva, ledvin, impotence, nemoci chodidel, studené ruce nohy

Směs obsahuje esence, které pracují s tématem – ZOUFALSTVÍ A SKLÍČENOST
MODŘÍN OPADAVÝ –
Trpíte méněcenností? Nemáte žádné sebevědomí? Nedůvěřujete svým schopnostem?
BOROVICE LESNÍ –
Trpíte pocity viny? Často sebe obviňujete? Máte výčitky svědomí?
SNĚDEK OKOLIČNATÝ –
Zažili jste nějaký traumatický zážitek? Jste po terapii, kde jste na nějaké trauma narazili? Trápí vás prožitý šok?
JILM
Máte obavu z daného úkolu? Vyčerpává vás pocit odpovědnosti? Stojíte před životní výzvou?
JEDLÝ KAŠTAN
Propadáte zoufalství? Máte pocit, že už to horší být nemůže, že už vaši životní zkoušku nezvládnete?
VRBA ŽLUTÁ
Všichni vám ubližují a jsou viníky vašeho trápení? Cítíte vnitřní hněv a zatrpklost? Jste obětí ne tvůrcem?
DUB LETNÍ
Nedbáte na své vyčerpání a dále dřete na všem potřebném? Jste silný jako dub a vše zvládáte sami?
JABLOŇ PLANÁ
Nemáte se rádi? Vidíte na sobě spoustu nedostatků? Potřebujete se energeticky očistit? Stydíte se za svůj vzhled?